Efektywne pozycjonowanie stron

Zadbaj o swoją domenę i wznieś ją na szczyt wyników wyszukiwarek

Pozycjonowanie stron, czyli dobry sposób na wypromowanie swojej strony internetowej

Każda osoba, która chce zaistnieć w sieci, powinna wiedzieć, że niezbędnym elementem marketingu internetowego, który należy stosować, aby podnieść swoją rozpoznawalność jest pozycjonowanie stron internetowych. Liczba internautów rośnie z roku na rok, a z samej wyszukiwarki Google miesięcznie korzysta około 20 mln użytkowników. Ta liczba dosadnie pokazuje, że prowadząc biznes w Internecie należy zwrócić uwagę na to, aby potencjalni klienci bez problemu odnaleźli naszą witrynę internetową w wynikach wyszukiwania. Internet posiada niesamowity potencjał reklamowy i to właśnie w nim poszukuje się konkretnych usług i produktów. Chcesz podnieść prestiż swojej firmy i zdobyć nowych, zadowolonych klientów? Może interesuje Cię uzyskanie większych zysków i  zbudowanie zaufanej marki? Jeśli tak, to zastosuj się do najnowszych trendów marketingowych i postaw na rozwój swojej działalności wykorzystując pozycjonowanie stron internetowych, o którym dowiesz się więcej czytając dalej.

Jeśli szukasz skutecznego pozycjonowania stron internetowych, firm, lokalnych lub sklepów internetowych w wyszukiwarce Google, adres strony https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html zawiera ofertę na pozycjonowanie. Poprawienie widoczności strony w wyszukiwarkach może przyczynić się do zwiększenia ruchu i sprzedaży. Oferta tej usługi dla firm oferuje poprawę pozycji w rankingu oraz SEO. Obejmuje ona analizę i dobór słów kluczowych, optymalizację stron, treści i grafik, wdrożenie danych strukturalnych, optymalizację meta tagów, przyjaznych adresów URL, title, description, nagłówków H1, H2, H3, nawigacji wewnętrznej i zewnętrznej, robots.txt, mapy witryny, właściwą indeksację, prędkość ładowania, responsywność, nagłówki HTTP, przekierowania, narzędzia Google Search Console i Google Analytics oraz założenie profilu firmy w Google.





Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych, w skrócie od angielskich słów  search engine optimization –SEO, to szereg działań marketingowych mających na celu zdobycie i utrzymanie  najwyższej pozycji fraz kluczowych w naturalnych wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych, takich jak np. Google. Pozycjonowanie nazywane jest też optymalizacją strony dla wyszukiwarek internetowych. Obejmuje ono tworzenie i optymalizację treści na stronie www,  pozyskiwanie linków przychodzących i techniczne usprawnianie witryny.





Jakie strategie możemy wybrać?

Każdy ekspert SEO stosuje w swojej pracy różne strategie pozycjonowania stron w wyszukiwarce. Różnią się one poziomem złożoności  oraz zastosowaniem. Ważne jest, aby witryna była promowana we właściwy, skuteczny sposób. Należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo oraz rodzaj strony, którą pozycjonujemy. Wybierając odpowiednią strategię będziemy mieli pewność, że uzyskamy jak najlepsze efekty.





Pozycjonowanie lokalne

Inaczej pozycjonowanie regionalne, local SEO, polega na promowaniu strony internetowej w wyszukiwarkach na podstawie słów kluczowych związanych bezpośrednio z określoną lokalizacją. Obecnie użytkownicy szukają danych fraz w Internecie, wpisując też słowa związane z konkretnym miastem, województwem czy regionem. Pozycjonowanie ogólne skutkuje dużą liczbą odwiedzin strony, ale  często trafią na nią osoby, które wykluczą skorzystanie z usług naszej firmy ze względu na jej położenie geograficzne. Dla firm stacjonarnych dużo lepszym rozwiązaniem jest więc pozycjonowanie lokalne.  Przykładowo promując wyrażenie „mechanik + poznań” trafi się do osób, które szukają mechanika w tym konkretnym mieście.  Dzięki temu zdobędzie się nowych, lokalnych klientów, zainteresowanych naszymi usługami.





Pozycjonowanie sklepu internetowego

To najskuteczniejsza metoda promocji i reklamy sklepu w sieci, która pozwala na regularne  zwiększanie sprzedaży. Odpowiedni poziom ruchu na stronie internetowej sklepu jest konieczny do uzyskania przewagi nad konkurencją. Szeroka oferta sklepu i atrakcyjne ceny na pewno okazują się bardzo pomocne, jednak to marketing internetowy przyciąga nowych klientów. Pozycjonowanie sklepu  jest bardziej czasochłonne niż pozycjonowanie innych typów stron. Zakłada promocję kilkudziesięciu, kilkuset lub nawet kilku tysięcy słów kluczowych w zależności od ilości kategorii oraz szerokości asortymentu. Odpowiednie modyfikacje czy optymalizacja opisów produktów zwiększają szansę e-sklepu na zyskanie dobrej widoczności w Google. Należy linkować jak największą liczbę podstron i produktów.





Pozycjonowanie szerokie

Zakłada, że pozycjonujemy wiele fraz, z których część określić można terminem long tail, co oznacza kilkuwyrazowe słowa kluczowe. Strategia ta zakłada, że użytkownik będzie poszukiwał konkretnego produktu, posiadającego określone cechy. Pozycjonowanie szerokie opiera się więc na wyborze fraz rozszerzonych. Zamiast podawać ogólne parametry, skupiamy się na cechach dokładniejszych. Przykładowo, zamiast koncentrować się na frazie „buty damskie”, będą to „wygodne czerwone buty damskie na imprezę”. W efekcie pozycjonowania szerokiego użytkownik może znaleźć dokładnie taki produkt, jakim jest zainteresowany. W przeciwieństwie do pozycjonowania tradycyjnego serwis będzie częściej pojawiał się wysoko w  wynikach wyszukiwania, gdyż internauci będą wyszukiwali szczegółowo.





Pozycjonowanie zagraniczne

Idealnie nadaje się dla właścicieli stron anglojęzycznych, bądź witryn z kilkoma wersjami językowymi. Dzięki zastosowaniu tej strategii strony www można  pozycjonować  za granicą kraju. W każdym państwie wygląda to jednak inaczej. Wybór sposobu zależy więc od ilości i popularności wyszukiwarek, z których korzystają użytkownicy. Duże znaczenie ma także konkurencja pozycjonowanych fraz oraz specyfika rynku. Znajomość najlepszych metod w konkretnym państwie jest konieczna, aby pozycjonować na jego terenie daną witrynę. Wynika to z tego, że należy utworzyć stronę obcojęzyczną. Takie pozycjonowanie skupia się głównie na językach witryny.





Pozycjonowanie wizerunkowe

To połączenie działań PR i SEO, opiera się na tworzeniu treści marketingowych nasyconych słowami kluczowymi, mających na celu budowanie pozytywnej relacji z użytkownikiem. Na początku należy wykonać badanie grupy docelowej, aby sprofilować teksty pod zainteresowania, wiek czy  styl bycia przedstawicieli tej grupy. Dzięki temu można odpowiednio zareklamować wizerunek firmy w Google i wypromować pozytywne informacje na jej temat. Pozycjonowanie to gwarantuje, że po  wpisaniu w oknie wyszukiwarki nazwy firmy na pierwszej stronie, na najwyższych pozycjach, będą znajdowały się linki do stron z pozytywnymi i wartościowymi opiniami o przedsiębiorstwie czy konkretnym produkcie. Pozycjonowanie wizerunkowe szczególnie polecane jest firmom o naruszonej reputacji w Internecie, przedsiębiorstwom chcącym uzyskać pozytywny PR, czy osobom publicznym, takim jak politycy lub aktorzy.





Pozycjonowanie w Google Maps

Wpisując w wyszukiwarce słowo kluczowe dopasowane do konkretnego obszaru w wynikach pokazuje się  mapa Google opatrzona wizytówkami kilku firm, a pod nią wyniki organiczne.  Aby wizytówka naszej firmy pojawił się wśród wyników Google Maps nasza strona powinna być wysokiej  jakości oraz odpowiednio zoptymalizowana.  Taka optymalizacja powinna skutkować pojawieniem się najważniejszych informacji w opisie naszej firmy, np. godzin jej otwarcia, dokładnego adresu, numeru telefonu, a nawet opinii innych użytkowników. Aby wyświetlać się na mapach Google, czyli skutecznie przeprowadzić pozycjonowanie, należy poinformować wyszukiwarkę o lokalizacji  prowadzonej przez nas działalności. W ten sposób klienci będą mogli nas odnaleźć, zobaczą firmę na planie miasta, a jej nazwa pojawi się w wyszukiwarce, gdy internauci wpiszą frazy odpowiadające wyszukiwaniu lokalnemu.





Pozycjonowanie grafiki

Obejmuje ono optymalizację obrazów i zdjęć znajdujących się na stronach internetowych, dokonywaną w celach marketingowych. Pozycjonowanie zdjęć wcale nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, a zastosowanie takiej optymalizacji zdjęć pozwoli danej stronie internetowej  szybciej się załadować. Chodzi tutaj o to, aby konkretne obrazy znalazły się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w Google Images. Jeżeli Twoja strona jest wzbogacona o wiele zdjęć  możesz zyskać na niej dodatkowy ruch poprzez właściwie przeprowadzoną optymalizację tych fotografii.Odpowiednia optymalizacja zdjęć pozwoli danej stronie www szybciej się załadować. Czas ładowania strony wpływa na pozycjonowanie w Google. Jeżeli Twoja strona ma dużą liczbę zdjęć możesz zyskać dodatkowy ruch poprzez ich właściwą optymalizację.





Jakie strony można pozycjonować?

Pozycjonowanie w szczególności interesuje:

• właścicieli sklepów internetowych;
• autorów blogów tematycznych;
• osoby prowadzące własną działalność gospodarczą posiadające swoją stronę www;
• osoby prowadzące witryny kantorów i banków;
• właścicieli stron internetowych dużych firm oraz małych przedsiębiorstw.





Jakie są z tego korzyści?

Promocja serwisu czy sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania przynosi wiele korzyści dla biznesu. Do najistotniejszych z nich należą:

1. Wzrost liczby odwiedzin w serwisie, nawet spoza wyszukiwarki. Jest to najważniejsza zaleta pozycjonowania. Dzięki niej strona dociera do większej liczby potencjalnych klientów.
2. Wzrost widoczności serwisu w wynikach organicznych, czyli nieobejmujących linków sponsorowanych, co skutkuje wysokimi pozycjami promowanych haseł i tzw. fraz długiego ogona.
3. Dotarcie do nowych klientów, poprzez sięganie po urozmaicone frazy oraz język, który zrozumieją potencjalni klienci z różnych środowisk.
4. Zdobycie przewagi nad konkurencją z branży, pozwalające na jej wyprzedzenie, co prowadzi do uzyskania pozycji lidera w branży.
5. Uzyskanie większych zysków, poprzez posiadanie coraz liczniejszego grona klientów.
6. Zwiększenie rozpoznawalności swojej firmy, przez co będzie ona częściej kojarzona przez innych.
7. Zbudowanie zaufania do marki, które można osiągnąć dzięki wzajemnym dzieleniu się ze sobą pozytywnymi opiniami przez użytkowników.
8. Wielostronny rozwój biznesu, czyli obejmujący wzrost prestiżu, pozycji w branży, zaufania klientów czy dochodów.
9. Dogodne formy rozliczania się za zdobywanie jak największej liczby użytkowników, m.in. stała, comiesięczna opłata czy rozliczanie się za efekt w postaci pozycji lub wzrostu ruchu w serwisie.

Z jakich etapów składa się proces pozycjonowania?

Usługa pozycjonowania strony internetowej składa się z 3 etapów. Są to kolejno:

1. Działania przygotowawcze – po zapoznaniu się ze stroną i branżą firmy specjaliści kontaktują się z klientem, aby poznać jego oczekiwania i potrzeby, a także historię serwisu czy ewentualne podejmowane działania SEO. Działania przygotowawcze obejmują:

• wstępną analizę profilu linkowania domeny i zawartości serwisu - w tym miejscu sprawdza się ilość i jakość linków prowadzących do serwisu, strukturę strony, system CMS, zastosowane rozwiązania i możliwości wprowadzenia zmian w kodzie strony;
• analizę konkurencji - obejmuje ona oszacowanie czasu, jaki zajmie osiągniecie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania w zależności od tematyki serwisu i liczby witryn działających w sieci oraz ocenę intensywności działań SEO, zależną od wielości konkurencyjnych stron)
• dobór słów kluczowych (jest to przygotowanie listy fraz, na które strona klienta może być pozycjonowana,  słowa kluczowe dopasowuje się do działalności  i oczekiwań klienta, a także  tematyki serwisu i trendów w branży)

2. Podpisanie umowy o pozycjonowanie – każdy klient musi podpisać specjalnie przygotowaną, indywidualną umowę, która określa zasady współpracy.

3. Pozycjonowanie właściwe – na tym etapie specjalista kontaktuje się z właścicielem domeny i powiadamia go o rozpoczęciu współpracy. Działania pozycjonowania właściwego polegają na:

• optymalizacji serwisu (nie każdy serwis jest przystosowany do wymagań wyszukiwarki Google, specjalista przygotowuje więc audyt witryny i  zalecenia optymalizacyjne oraz oferuje wsparcie przy wdrażaniu zaleceń optymalizacyjnych oraz konsultacje mające na celu poprawne wyświetlanie witryny w SERP)
• budowaniu popularności serwisu w Internecie (jest ono nastawione na rozbudowę profilu linków i ocenę reakcji domeny na pierwsze wdrożone zalecenia optymalizacyjne, pracownik firmy SEO opracowuje więc indywidualną strategię link buildingu, czyli zdobywania linków)
• analizie statystyk (są one przeprowadzane okresowo dla weryfikacji postępów,  sprawdza się w nich, jak na serwis reagują klienci i roboty wyszukiwarki).





Ile to kosztuje?

W sieci dostępne są narzędzia, dzięki którym można samodzielne, bezpłatnie, bądź za niewielką opłatą liczącą około 20-30 złotych przeprowadzić techniczny audyt SEO, czyli usługę, której celem jest utworzenie dokumentu zawierającego szereg zaleceń dla danej strony internetowej. Takie rozwiązanie jest dobre wtedy, gdy chcemy uzyskać podstawowe informacje. Jeśli jednak chcemy zabrać się za to na poważnie to lepsze efekty osiągniemy powierzając audyt oraz  pozycjonowanie serwisu specjalistom  profesjonalnej agencji SEO. W zależności od rodzaju audytu, możemy liczyć się z wydatkiem od około 600 złotych, w przypadku małych stron,  do nawet kilku tysięcy przy współpracy ze sklepami. Nie zawsze jednak audyt jest konieczny do przeprowadzenia. Cena  za artykuł sponsorowany opublikowany w zewnętrznym serwisie wynosi 50-1000 złotych. Do tego dochodzi jeszcze koszt jego napisania, wynoszący zwykle 15-100 złotych.  Sama optymalizacja SEO kosztuje w granicach 100-200 złotych na godzinę za optymalizację kodu. Optymalizacja treści to wydatek kilkunastu, czy kilkudziesięciu złotych za godzinę pracy edytora. Jak widać, ceny w zależności od usługi znacząco się różnią. Firmy rozpoczynające przygodę z SEO mają wiele możliwości do wyboru, a co za tym idzie - wiele stawek.





Ile trwa pozycjonowanie?

Dla niektórych stron pierwsze frazy kluczowe zdobędą wysokie pozycje szybciej, dla innych zaś proces ten będzie odbywał się dłużej. W większości przypadków większe efekty obserwowalne są przynajmniej po 2 czy  3 miesiącach, a w przypadku bardzo konkurencyjnych fraz potrzeba na to minimum połowy roku. Długość okresu, po którym wystąpią pierwsze efekty pozycjonowania, zależy od wielu czynników. Są to:

• branża, w której pracujesz – w jednej łatwiej jest zaistnieć na rynku, a w innej potrzeba na to więcej czasu;
• profesjonalista, z którego usług korzystasz – odpowiednia osoba będzie pracowała tak, aby w jak najkrótszym czasie zapewnić Twojej firmie wysoką i stabilną pozycję;
• strategia SEO – każdy jej rodzaj może pochłaniać więcej, lub mniej czasu;
• historia prowadzonej przez Ciebie strony – jeśli strona została w przeszłości  uznana jako łamiąca zasady, to najpierw trzeba odbudowywać jej zaufanie, co wydłuża czas pracy;
• znajomość podstaw pozycjonowania – dzięki niej będziesz wiedział, na co wydajesz pieniądze i że takie działanie jest uzasadnione;
• intensywność działań konkurencji – jeśli Twoi konkurenci też pracują nad marketingiem internetowym będziesz potrzebował więcej czasu, aby ich przegonić.





Co o tym sądzą nasi klienci?

Nataniel Wrona
Dla mnie pozycjonowanie sprawdziło się jak nic innego... szybkie rezultaty i masz pewność, że klienci to zobaczą w przeciwieństwie do banerów (…) Polecam.
Nataniel Wrona
Szymon Marcinkowski
U nas się bardzo sprawdziło. Mamy firmę od 6 lat. Produkujemy elementy wykończenia wnętrz. Zaczęliśmy się dynamicznie rozwijać jakieś dwa lata temu i nie chcieliśmy zwolnic tempa, więc weszliśmy w pozycjonowanie.
Szymon Marcinkowski

Co możemy Ci zaoferować? Oferta SEO